Üdv itt, a nepal-express.gp-n!Az oldal a gportál versenyére készült.Hogy minél többet megtudhass az államról, nézz körül és érezd jól magad!Az oldal még csak tegnap nyílt, így elég kevés információ található rajta!Nézz vissza későb!
Nepál dél-ázsiai ország, délről India, északról Kína határolja.
Területe 147ezer km2, ami mintegy másfélszerese Magyarországénak. Az ország 80%-át a Himalája vonulatai teszik ki, a többi 20% a Hindusztáni-alföldhöz tartozó Terai síkság.
Az első dolog, ami a legtöbb ember fejébe beugrik Nepálról, hogy itt található a Föld legmagasabb pontja, a 8848 m magas Mount Everest.
Azt már kevesebben tudják, hogy a világon található 14 db8000 méter feletti hegycsúcs közül 8 szintén Nepálban van.
Az ország államformája: demokratikus szövetségi köztársaság.
A Dhaulagiria világ hetedik legmagasabb hegycsúcsa. A Himalájában található, Nepálban. Magassága: 8,167 méter. A Dhaulagiri jelentése: "Fehér Hegy".
1808-as feltérképezése óta a Dhaulagiri-t tartották a világ legmagasabb hegyének. Ez kb. 30 évig tartott, mert akkor belépett a képbe a Kangchenjunga (ld. 3. legmagasabb hegycsúcs).
A Dhaulagiri-t először 1960. május 13-án mászta meg Kurt Diemberger, Peter Diener, Ernst Forrer, Albin Schelbert, Nyima Dorji és Nawang Dorji, egy svájci-osztrák expedícióban. Ez volt az első merevszárnyas repülőgép támogatással véghezvitt Himalája expedíció. A Pilatus PC-6-os az expedíció során lezuhant és otthagyták a hegyen.
A Dhaulagiri, a világon szinte egyedülálló módon, 7000 méterrel emelkedik a környezete fölé. A Kali Gandaki Gorge (a Gandaki folyó völgye) kb. 30 km-nyit fut el délkeleti irányba. Két szélén áll a Dhaulagiri és az Annapurna, páratlan látványt szolgáltatva, amint ez a két nyolcezres óriás szemtől szemben áll egymással, egy mély völgy két oldalán.